built with Indexhibit

česky
Sklenice Klasik jsou svým motivem klasicky české. Jsou navrženy na vaječný likér, který se vyrábí podomácku. Tvar sklenic vychází ze slepičích vajec, ze kterých se likér vyrábí, dekor na sklenicích vychází z českého tradičního zdobení kraslic o Velikonocích. Dekor je proveden technikou vysokého smaltu, který je typický pro zdobení slavnostních sklenic.
Sklenice Klasik jsou zasazeny v krabičce na vejce z recyklovaného papíru. Tato obyčejná krabice je opakem luxusních sklenic uvnitř. Podobně jako stará truhla ukrývá poklad, tato obyčejná krabička má uvnitř část českého kulturního i řemeslného bohatství.


english
Klasik is a distinctively Czech glass. It has been designed for home-made egg liqueur. Chicken eggs, from which the liqueur is made, prompted the shape of the glass; its pattern reflects the traditional Easter egg patterns. The high enamel finish is typical of glassware for special occasions.
Klasik glasses are set in egg containers made of recycled paper. The plain containers contrast with the luxurious glasses inside. Similar to an old chest hiding a treasure, this ordinary box hides the treasure of Czech culture and art.




 
http://krikri.cz/files/gimgs/th-5_egg0002.jpg
Klasik 001, foto: Ondřej Telecký

1/3

 
http://krikri.cz/files/gimgs/th-5_egg0003.jpg
Klasik 002, foto: Ondřej Telecký

2/3

 
http://krikri.cz/files/gimgs/th-5_egg0001.jpg
Klasik 003, foto: Ondřej Telecký

3/3

 
""